Τροποποίηση προγράμματος Ενδοσχολικών εξετάσεων (Α’-Β’ Λυκείου) λόγω εκλογών

ΗΜΕΡΑ ΗΜ/ΝΙΑ Α?ΛΥΚΕΙΟΥ Β?ΛΥΚΕΙΟΥ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 15/6/2012 Ν.ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ (10-12) ΧΗΜΕΙΑ (8-10)
ΣΑΒΒΑΤΟ 16/6/2012
ΚΥΡΙΑΚΗ 17/6/2012
ΔΕΥΤΕΡΑ 18/6/2012 ΑΡΧΑΙΑ (10-12) ΔΙΚΑΙΟ (8-10)
ΤΡΙΤΗ 19/6/2012 Ν.ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ (10-12) ΧΗΜΕΙΑ (8-10)
ΤΕΤΑΡΤΗ 20/6/2012 ΑΡΧΑΙΑ (10-12) ΔΙΚΑΙΟ (8-10)
ΠΕΜΠΤΗ 21/6/2012 ΑΛΓΕΒΡΑ (8-10)

Τροποποίηση του προγράμματος των Εξετάσεων λόγω των εκλογών

Λόγω της προκήρυξης των εκλογών για την Κυριακή 17-6-2012, το Υπουργείο Παιδείας ανακοινώνει το τροποποιημένο πρόγραμμα διεξαγωγής των Επαναληπτικών Πανελλαδικών Εξετάσεων και των Εξετάσεων των Ειδικών Μαθημάτων.

Επισημαίνεται ότι από αυτή την αναγκαστική τροποποίηση δεν επηρεάζεται καθόλου ο κύριος όγκος των υποψηφίων, αφού οι Πανελλαδικές Εξετάσεις των ΓΕΛ θα ολοκληρωθούν κανονικά την Τρίτη 5-6-2012 και οι Πανελλαδικές Εξετάσεις των ΕΠΑΛ θα ολοκληρωθούν κανονικά τη Δευτέρα 11-6-2012.

Με τα συνημμένα τροποποιημένα προγράμματα, οι Επαναληπτικές Πανελλαδικές Εξετάσεις των ΓΕΛ θα αρχίσουν τη Δευτέρα 11-6-2012 και θα ολοκληρωθούν την Τετάρτη 20-6-2012, ενώ οι Εξετάσεις των Ειδικών Μαθημάτων θα αρχίσουν την Παρασκευή 15-6-2012 και θα ολοκληρωθούν την Κυριακή 24-6-2012.

Την Παρασκευή 15 Ιουνίου και τη Δευτέρα 18 Ιουνίου δεν θα διεξαχθούν ενδοσχολικές εξετάσεις. Για την ολοκλήρωση των ενδοσχολικών εξετάσεων θα σταλεί σχετική εγκύκλιος από τη Διεύθυνση Σπουδών του Υπουργείου Παιδείας.

Συνημμένα ανακοινώνονται τα 2 αναλυτικά προγράμματα:

d_t__tropopoihmena_programmata_logw_eklogwn

Θέματα Πανελληνίων 2012-ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ:Ν/κη Γλώσσα, Βιολογια, Μαθηματικά, Φυσική,Ιστορία

23-05-2012

ΣΤΟΡΙΑ ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ

ΦΥΣΙΚΗ ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ

ΒΙΟΛΟΓΙΑ ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ

21-05-2012

ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ

Πρόγραμμα Ενδοσχολικών Εξετάσεων 2012

Α  ΛΥΚΕΙΟΥ Β  ΛΥΚΕΙΟΥ Γ  ΛΥΚΕΙΟΥ
ΔΕΥΤΕΡΑ 21/5/2012 Ν.Γλώσσα
ΤΡΙΤΗ 22/5/2012 ΧΗΜΕΙΑ (10-12) ΛΑΤΙΝΙΚΑ-ΦΥΣΙΚΗ(8-10) / ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΑ (10-12) Ν.Γλώσσα (10-12)
ΤΕΤΑΡΤΗ 23/5/2012 Βιολογία-Μαθηματικά-Ιστορία -Φυσική (Γενικής Παιδείας)
ΠΕΜΠΤΗ 24/5/2012 ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΑ (10-12) ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ-ΧΗΜΕΙΑ-ΤΕΧΝ.ΕΠΙΚΟΙΝ. (8-10) Λογοτεχνία Κ.-Φυσική Κ. (10-12)
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 25/5/2012 Ν.Λογοτεχνία-Φυσική
ΣΑΒΒΑΤΟ 26/5/2012
ΚΥΡΙΑΚΗ 27/5/2012
ΔΕΥΤΕΡΑ 28/5/2012 Αρχαία-Μαθηματικά
ΤΡΙΤΗ 29/5/2012 ΙΣΤΟΡΙΑ (10-12) ΞΕΝΗ ΓΛΩΣΣΑ (8-10) / ΙΣΤΟΡΙΑ (10-12) Ιστορία Κ.-ΑΟΔΕ (10-12)
ΤΕΤΑΡΤΗ 30/5/2012 Ιστορία-Βιολογία-ΑΟΔΕ
ΠΕΜΠΤΗ 31/5/2012 ΑΛΓΕΒΡΑ (10-12) ΓΕΩΜΕΤΡΙΑ (8-10) Αρχαία Κ.-Μαθηματικά Κ. (10-12)
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 1/6/2012 Λατινικά-Χημεία-ΑΕΠΠ
ΣΑΒΒΑΤΟ 2/6/2012
ΚΥΡΙΑΚΗ 3/6/2012
ΔΕΥΤΕΡΑ 4/6/2012
ΤΡΙΤΗ 5/6/2012 ΑΟΘ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/6/2012 ΦΥΣΙΚΗ (10-12) ΑΡΧΑΙΑ-ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ (8-10) / Ν.ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ (10-12) Λατινικά Κ.-ΑΕΠΠ (10-12)
ΠΕΜΠΤΗ 7/6/2012 Ν.ΓΛΩΣΣΑ (10-12) Κοινωνιολογία (8-10) / Θρησκευτικά (10-12)
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 8/6/2012 Ν.ΓΛΩΣΣΑ (10-12) ΒΙΟΛΟΓΙΑ 8-10) Ιστορία (8-10) / Ξένη Γλώσσα (10-12)
ΣΑΒΒΑΤΟ 9/6/2012
ΚΥΡΙΑΚΗ 10/6/2012
ΔΕΥΤΕΡΑ 11/6/2012 ΓΕΩΜΕΤΡΙΑ (10-12) ΦΥΣΙΚΗ (8-10) / ΕΠΙΛΟΓΗ (10-12) Φυσική (8-10) / Ν.Λογοτεχνία (10-12)
ΤΡΙΤΗ 12/6/2012 ΑΓΓΛΙΚΑ (10-12) Βιολογία (8-10) /Μαθηματικά (10-12)
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/6/2012 ΑΡΧΑΙΑ (10-12) ΕΠΙΛΟΓΗ (8-10) / Αρχαία (10-12)
ΠΕΜΠΤΗ 14/6/2012 ΒΙΟΛΟΓΙΑ (10-12)
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 15/6/2012 Ν.ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ (10-12) ΧΗΜΕΙΑ (8-10)
ΣΑΒΒΑΤΟ 16/6/2012
ΚΥΡΙΑΚΗ 17/6/2012
ΔΕΥΤΕΡΑ 18/6/2012 ΑΡΧΑΙΑ (10-12) ΔΙΚΑΙΟ (8-10)
ΤΡΙΤΗ 19/6/2012 ΑΛΓΕΒΡΑ (8-10)
ΕΠΙΛΟΓΗ : Αστρονομία-Βιολογία-Σχέδιο ΕΠΙΛΟΓΗ : Σχέδιο- ΑΟΘ

Κατεβάστε το αρχείο από εδώ :ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ 2012

Πρόγραμμα Πανελλαδικών Εξετάσεων 2012

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ  ΠΑΙΔΕΙΑΣ  ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ                                           

1.  ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ 2012 ΗΜΕΡΗΣΙΩΝ ΚΑΙ ΕΣΠΕΡΙΝΩΝ ΓΕΝΙΚΩΝ ΛΥΚΕΙΩΝ (ΓΕΛ) 

ΗΜΕΡΑ

ΗΜΕΡ/ΝΙΑ ΜΑΘΗΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ
ΔΕΥΤΕΡΑ 21 – 5 – 2012 -ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 23 – 5 – 2012 -ΒΙΟΛΟΓΙΑ-ΦΥΣΙΚΗ-ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗΣ-ΙΣΤΟΡΙΑ ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 25 – 5 – 2012 -ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ-ΦΥΣΙΚΗ ΘΕΩΡΗΤΙΚΗΣ ΚΑΤ/ΝΣΗΣΘΕΤΙΚΗΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΑΤ/ΝΣΗΣ (ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΥΟ ΚΥΚΛΩΝ)
ΔΕΥΤΕΡΑ 28 – 5 – 2012 -ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ-ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΘΕΩΡΗΤΙΚΗΣ ΚΑΤ/ΝΣΗΣΘΕΤΙΚΗΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΑΤ/ΝΣΗΣ (ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΥΟ ΚΥΚΛΩΝ)
ΤΕΤΑΡΤΗ 30 – 5 – 2012 -ΙΣΤΟΡΙΑ-ΒΙΟΛΟΓΙΑ-ΧΗΜΕΙΑ ? ΒΙΟΧΗΜΕΙΑ-ΑΡΧΕΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΘΕΩΡΗΤΙΚΗΣ ΚΑΤ/ΝΣΗΣΘΕΤΙΚΗΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΑΤ/ΝΣΗΣ(ΚΥΚΛΟΣ ΤΕΧΝ/ΓΙΑΣ & ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ)ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΑΤ/ΝΣΗΣ(ΚΥΚΛΟΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ & ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ)
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 1 – 6 – 2012 -ΛΑΤΙΝΙΚΑ-ΧΗΜΕΙΑ-ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΑ-ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΣΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΙΚΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΘΕΩΡΗΤΙΚΗΣ ΚΑΤ/ΝΣΗΣΘΕΤΙΚΗΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΑΤ/ΝΣΗΣ (ΚΥΚΛΟΣ ΤΕΧΝ/ΓΙΑΣ & ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ)ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΑΤ/ΝΣΗΣ (ΚΥΚΛΟΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ & ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ)
ΤΡΙΤΗ 5 – 6 – 2012 -ΑΡΧΕΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΘΕΩΡΙΑΣ ΜΑΘΗΜΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΕΩΝ

Ως ώρα έναρξης εξέτασης ορίζεται η 08:30 π.μ., κοινή για τους υποψηφίους ημερησίων και εσπερινών Λυκείων.

Οι υποψήφιοι πρέπει να προσέρχονται στις αίθουσες εξέτασης μέχρι τις  08.00 π.μ.

Η διάρκεια εξέτασης κάθε μαθήματος είναι τρεις (3) ώρες.


 2. ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΕΙΔΙΚΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ 2012 ΓΙΑ ΓΕΛ & ΕΠΑΛ (ΟΜΑΔΕΣ Α΄ & Β΄)

ΗΜΕΡΑ ΗΜΕΡ/ΝΙΑ                  ΜΑΘΗΜΑ ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ ΕΞΕΤΑΣΗΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ 16/6/2012 ΑΓΓΛΙΚΑ 16.00 μ.μ.
ΔΕΥΤΕΡΑ 18/6/2012 ΑΡΜΟΝΙΑ 08.30 π.μ.
ΤΡΙΤΗ 19/6/2012 ΕΛΕΓΧΟΣ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΑΚΟΥΣΤΙΚΩΝ ΙΚΑΝΟΤΗΤΩΝ 08.30 π.μ.
ΤΕΤΑΡΤΗ 20/6/2012 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΣΧΕΔΙΟ 11.00 π.μ.
ΠΕΜΠΤΗ 21/6/2012 ΓΡΑΜΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ 11.00 π.μ.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

22/6/2012

ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ 08.30 π.μ
ΙΣΠΑΝΙΚΑ 16.00 μ.μ.

ΣΑΒΒΑΤΟ

23/6/2012

ΓΑΛΛΙΚΑ 08.30 π.μ
ΙΤΑΛΙΚΑ 16.00 μ.μ.

 

Οι υποψήφιοι πρέπει να προσέρχονται στις αίθουσες εξέτασης :

μέχρι τις  08.00 π.μ. για τα μαθήματα με ώρα εξέτασης 08.30 π.μ.,

μέχρι τις 10.30 π.μ. για τα μαθήματα με ώρα εξέτασης 11.00 π.μ. και

μέχρι τις 15.30 μ.μ. για τα μαθήματα με ώρα εξέτασης 16.00 μ.μ.

Η διάρκεια εξέτασης για τα μαθήματα:

– των ξένων γλωσσών και της Αρμονίας είναι τρεις (3) ώρες,

– των  Σχεδίων ( Ελεύθερο και Γραμμικό)  είναι έξι (6) ώρες,

– του ειδικού μαθήματος «ΕΛΕΓΧΟΣ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΑΚΟΥΣΤΙΚΩΝ ΙΚΑΝΟΤΗΤΩΝ» είναι περίπου είκοσι (20) λεπτά.

 

Οι υποψήφιοι των ΓΕΛ και των ΕΠΑΛ θα εξεταστούν γραπτώς στα Αγγλικά σε εξεταστικά κέντρα σε όλη την Ελλάδα, ενώ στα υπόλοιπα ειδικά μαθήματα σε εξεταστικά κέντρα ΜΟΝΟ σε Αττική και Θεσσαλονίκη.

Όσοι υποψήφιοι συμμετάσχουν σε κάποιο ειδικό μάθημα και γι αυτό το λόγο απουσιάσουν, δικαιολογημένα, από τις ενδοσχολικές τους εξετάσεις, θα μπορούν να συμμετάσχουν στις επαναληπτικές ενδοσχολικές εξετάσεις του Ιουνίου, σύμφωνα με το πρόγραμμα που θα καταρτιστεί από το Λύκειό τους.

3. ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΩΝ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ 2012 ΗΜΕΡΗΣΙΩΝ  ΚΑΙ ΕΣΠΕΡΙΝΩΝ ΓΕΝΙΚΩΝ ΛΥΚΕΙΩΝ (ΓΕΛ)

 

ΗΜΕΡΑ

ΗΜΕΡ/ΝΙΑ ΜΑΘΗΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ
ΔΕΥΤΕΡΑ 11 – 6 – 2012 -ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ
ΤΡΙΤΗ 12 – 6 – 2012 -ΒΙΟΛΟΓΙΑ-ΦΥΣΙΚΗ-ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗΣ-ΙΣΤΟΡΙΑ ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13 – 6 – 2012 -ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ-ΦΥΣΙΚΗ ΘΕΩΡΗΤΙΚΗΣ ΚΑΤ/ΝΣΗΣΘΕΤΙΚΗΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΑΤ/ΝΣΗΣ (ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΥΟ ΚΥΚΛΩΝ)
ΠΕΜΠΤΗ 14 – 6 – 2012 -ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ-ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΘΕΩΡΗΤΙΚΗΣ ΚΑΤ/ΝΣΗΣΘΕΤΙΚΗΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΑΤ/ΝΣΗΣ (ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΥΟ ΚΥΚΛΩΝ)
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 15 – 6 – 2012 -ΙΣΤΟΡΙΑ-ΒΙΟΛΟΓΙΑ-ΧΗΜΕΙΑ ? ΒΙΟΧΗΜΕΙΑ-ΑΡΧΕΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΘΕΩΡΗΤΙΚΗΣ ΚΑΤ/ΝΣΗΣΘΕΤΙΚΗΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΑΤ/ΝΣΗΣ(ΚΥΚΛΟΣ ΤΕΧΝ/ΓΙΑΣ & ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ)ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΑΤ/ΝΣΗΣ(ΚΥΚΛΟΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ & ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ)
ΔΕΥΤΕΡΑ 18 – 6 – 2012 -ΛΑΤΙΝΙΚΑ-ΧΗΜΕΙΑ-ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΑ-ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΣΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΙΚΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΘΕΩΡΗΤΙΚΗΣ ΚΑΤ/ΝΣΗΣΘΕΤΙΚΗΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΑΤ/ΝΣΗΣ (ΚΥΚΛΟΣ ΤΕΧΝ/ΓΙΑΣ & ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ)ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΑΤ/ΝΣΗΣ (ΚΥΚΛΟΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ & ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ)
ΤΡΙΤΗ 19 – 6 – 2012 -ΑΡΧΕΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΘΕΩΡΙΑΣ ΜΑΘΗΜΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΕΩΝ

 

Ως ώρα έναρξης εξέτασης ορίζεται η 17:00 μ.μ., κοινή για τους υποψηφίους ημερήσιων και εσπερινών Γενικών Λυκείων.

Οι υποψήφιοι πρέπει να προσέρχονται στις αίθουσες εξέτασης μέχρι τις  16:30 μ.μ.

Η διάρκεια εξέτασης κάθε μαθήματος είναι τρεις (3) ώρες.

 

Στις επαναληπτικές πανελλαδικές εξετάσεις προσέρχονται μόνο όσοι υποψήφιοι ημερήσιων και εσπερινών Γενικών Λυκείων, αποδεδειγμένα λόγω ασθένειας ή σοβαρού κωλύματος που συνιστά ανωτέρα βία, δεν έλαβαν μέρος ή διέκοψαν την εξέτασή τους στις πανελλαδικές  εξετάσεις του Μαΐου, αφού θα έχουν προσκομίσει τα απαραίτητα δικαιολογητικά στο Λύκειο φοίτησης τους εντός τριών ημερών από την ημέρα εξέτασης που απουσίασαν.

Εξεταστικά Κέντρα ορίζονται ΜΟΝΟ σε Αττική και Θεσσαλονίκη.

Όσοι υποψήφιοι συμμετάσχουν σε κάποιο μάθημα των επαναληπτικών πανελλαδικών και γι αυτό το λόγο απουσιάσουν, δικαιολογημένα, από τις ενδοσχολικές τους εξετάσεις, θα μπορούν να συμμετάσχουν στις επαναληπτικές ενδοσχολικές εξετάσεις του Ιουνίου, σύμφωνα με το πρόγραμμα που θα καταρτιστεί από το Λύκειό τους.

Κατεβάστε το πρόγραμμα των εξετάσεων από εδώ.